Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Blockchain – przyszłość nie tylko na rynku kryptowalut?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mianem blockchain określa się architekturę przechowywania informacji. Wszystko odbywa się w taki sposób, że żadne dane nie mogą zostać zmienione. Cała tematyka związana z tym zagadnieniem odnosi się do świata wirtualnego, a dokładnie do rozwijającego się rynku kryptowalut.

Istota działania blockchain

Blockchain development services nadal mocno się rozwijając, wpływają korzystnie na całą technologię, ale już dzisiaj można określić podstawową istotę jego działania. Otóż polega ona na stworzeniu cyfrowej księgi rachunkowej, która jest…rozproszona po całej sieci. Najważniejsze, że niezależnie od tego, gdzie owa “księga” się znajduje (w jakim wirtualnym miejscu), zawsze ma się do czynienia z tą samą kopią. 

Całość oparta jest na technologii peer-to-peer. Nie ma tu do czynienia z jednostkami centralnymi, odpowiedzialnymi za zarządzanie. Blockchain w całości jest zdecentralizowany. Żaden system zarządzający nie wpływa na weryfikację zawieranych transakcji. 

Z jednej strony – mają do niej dostęp wszystkie osoby, mające dostęp do świata wirtualnego. Z drugiej strony blockchain software development sprawia, iż nikt niepowołany nie wedrze się do środka łańcucha bloków transakcji.

Temat wydaje się skomplikowany, dlatego też świadczeniem usług związanych z tymi zagadnieniami zajmuje się m.in. 10Clouds. Firma, która zapewnia również takie usługi, jak blockchain application development. 

Czy blockchain wpłynie na inne branże?

Blockchain development pokazują, że będzie to temat, mający wpływ również na inne branże. W chwili obecnej sformułowanie blockchain zestawia się razem z rynkiem kryptowalut. Warto jednak wspomnieć, że jest to nowoczesna technologia, która wykorzystywana jest już (co prawda, dopiero małymi kroczkami, ale to już zawsze coś) w handlu, czy też na rynku energii elektrycznej.

W przyszłości, blockchain development company chcą sprawić, aby była to również technologia wykorzystywana w administracji państwowej, pomagając w wykorzystaniu podpisu cyfrowego. To nie jedyny zamysł, ponieważ to dzięki nim mają zostać stworzone księgi rachunkowe w bankowości. 

Ciekawostką jest to, że blockchain ma nie tylko ogromną moc, ale równie wielka (jak nie większa) energia potrzebna byłaby do tego, aby całą tą technologię złamać. Ktoś oszacował, że należałoby wykorzystać moc obliczeniową przypisaną połowie Internetu – aczkolwiek istniałaby szansa, że i tak cała akcja zakończyłaby się fiaskiem. 

Wszyscy na pewno będą z wielkim zaciekawieniem obserwować, jak rozwija się ta technologia na przestrzeni kolejnych lat. 

Comments are closed.

Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju zobacz wiecej