Ad
Ad
Ad
Turystyka

Co warto kupić będąc w Turcji na wakacjach?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chyba nikt nie wyobraża sobie wakacji w Turcji bez zakupów. Trzeba kupić prezenty dla znajomych i rodziny, trzeba też znaleźć coś dla siebie. Warto kupić sporo drobiazgów, można kupić złoto, skórę, ubrania. Każdy turysta znajdzie coś, co bez problemu przywiezie z wakacji. Ale jakie są ceny w Turcji? Czy zakupy w Turcji są opłacalne? Co warto kupić i przywieźć do kraju? Jakie pamiątki są popularne? Na te wszystkie pytania znaleźć można odpowiedź w dalszej części artykułu.

Najpopularniejsze prezenty z Turcji

Jeżeli chodzi o prezenty, to w Turcji nigdy nie było i nadal nie ma z tym problemu. Niemal na każdym kroku znajdziemy coś, co kojarzy się nieodzownie z Turcją. Coś, co nadaje się doskonale na prezent. Mowa tutaj oczywiście o oku proroka. Jest ono bardzo popularnym amuletem i niemal w każdym, tureckim domu, można go znaleźć. Sprzedawany jest w formie zawieszek, breloczków, jako ozdoba na kubeczkach, magnes na lodówkę. Jego zadaniem jest ochrona przed złymi mocami i urokami, które mogą rzucać zawistni ludzie. Więc jest to bardzo charakterystyczny, przydatny i praktyczny prezent. Można go kupić już za kilka lir.

Prezenty spożywcze

Kolejnym, bardzo często wybieranym prezentem są słodycze. W Turcji mnogość słodyczy może przyprawiać o zawrót głowy. Trzeba tylko pamiętać, że tureckie słodycze są niezwykle, ale to niezwykle słodkie. Nie każdy to lubi, ale warto je kupić i spróbować. Tyle gatunków chałwy, nie znajdziecie chyba w żadnym innym miejscu. Do tego lokum, czyli tureckie galaretki. Oraz wiele, naprawdę wiele różnych, lokalnych słodyczy.

Czy przyprawy mogą być prezentem? Jeżeli są one przyprawami z Turcji to jak najbardziej. Znajdziemy tutaj najbardziej aromatyczne przyprawy. Zwłaszcza na licznych bazarach i w sklepach ogrom przypraw jest niesamowity. Zapachy, które roztaczają się wokół takich stoisk, są niesamowite. Oprócz przypraw na stoiskach są wszelkiego rodzaju herbaty, syropy i inne przetwory. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i dla znajomych.

Nie tylko jedzenie

Oczywiście prezentami nie musza być tylko słodycze. Turcja ma znacznie większą ofertę prezentową niż tylko jedzenie. Można kupić i przywieźć wszelkiego rodzaju tekstylia i ubrania. Popularne są wyroby ze złota, skóry. Wszędzie dostępna jest ręcznie wyrabiana ceramika. Także naturalne kosmetyki są bardzo łatwo dostępne. Są one wykonane z naturalnych składników np. na bazie oliwy. I mogą być używane niejednokrotnie przez alergików.

Jak więc doskonale widać, będąc na wakacjach w Turcji można zrobić naprawdę duże zakupy. Więc lepiej zabrać ze sobą na wakacje dużą walizkę, by wszystko się zmieściło. I co najważniejsze. Ceny w Turcji są dla nas bardzo atrakcyjne i dlatego też możemy robić większe zakupy bez uszczerbku dla naszych finansów.

Comments are closed.