Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy kuchnia jednorzędowa 3m jest dobrym rozwiązaniem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie tak łatwo wybrać ustawienie mebli do kuchni. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z ograniczonym powierzchniowo pomieszczeniem lub z jego nietypowymi rozmiarami. Niekiedy do wyboru jest tylko i wyłącznie kuchnia jednorzędowa 3m.

Funkcjonalna kuchnia jednorzędowa 3m

Wybór czasem zostaje narzucony z góry. Wąskie, długie pomieszczenia nie pozostawiają innego wyboru. Meble oraz inne akcesoria kuchenne można ustawić tylko i wyłącznie na jednej ścianie. Czy będzie to zły wybór? Oczywiście, że nie. W ten sposób będzie można w pełni cieszyć się funkcjonalnością całego pomieszczenia. Należy jedynie pamiętać o tym, aby na całej długości zostały rozplanowane w odpowiedniej kolejności strefy. Nie będzie tu miejsca na zastosowanie trójkąta roboczego, ale nie trzeba się tym przejmować, jeżeli każdy sprzęt, łącznie z blatami roboczymi, zostanie dobrze ułożony.

Jasna kuchnia

Dobrze, jeżeli cała kuchnia jednorzędowa 3m będzie jasna. W szczególności, jeżeli jest ona zamknięta. Jasne odcienie kolorystyczne pomogą powiększyć całe pomieszczenie. Czy potrzebna jest tutaj górna i dolna zabudowa kuchenna? Mogłoby się wydawać, że tak, ale należy również pamiętać o tym, że kuchnia nie jest magazynem. Może się okazać, że górne szafki kuchenne zbyt mocno dominują nad kuchnią, więc niekiedy wręcz wskazana będzie  z nich rezygnacja. Tak, w kuchni będzie mało miejsca do przechowywania, jeżeli zrezygnuje się z tego typu szafek, ale dzięki temu łatwiej będzie zapanować nad porządkiem w tym właśnie pomieszczeniu. 

 

Comments are closed.