Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy okna powinny mieć nawiewniki?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele osób staje przed dylematem – czy w oknach powinna znajdować się wentylacja/nawiewniki? Dlaczego powstają takie wątpliwości? Ponieważ wszyscy są przekonani, że pociągnie to za sobą większe rachunki za ogrzewanie. Warto więc sprawdzić, czy okna powinny mieć nawiewniki.

Dobrej jakości powietrze

Od razu trzeba powiedzieć sobie, że okna zawsze mają takie nawiewniki. Trzeba jednak od razu dopowiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów nawiewników, czyli pasywnych wlotów powietrza. Otóż w stolarce okiennej znaleźć można nawiewniki okienne i ścienne, regulowane automatycznie oraz ręcznie. To dzięki nim do środka wtacza się świeże powietrze. Są to jednak na tyle małe dziurki, że mieszkańcy domu nie są w stanie odczuć wielkiej ilości zimna. Co więcej, do środka wtacza się świeże powietrze, a te z wnętrza pomieszczenia przedostaje się na dwór. W skrócie można powiedzieć, że dzięki temu sprawnie odbywa się cyrkulacja powietrza. Dom jest dzięki temu miejscem, gdzie ma się do czynienia ze świeżym powietrzem. 

Okna we wszystkich domach

Jak więc widać, we wszystkich oknach powinny znaleźć się nawiewniki. Dla dobra wszystkich domowników, czy też osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Przy tym naprawdę nie trzeba obawiać się wielkich rachunków, jeżeli chodzi o ogrzewanie. W szczególności, że takie nawiewniki od dawien dawna obecne są już w oknach. Tylko do pewnego czasu nie wszyscy zdawali sobie sprawę z ich obecności. Gdyby ich nie było, w domach nie byłoby tak dużej ilości świeżego powietrza. 

Comments are closed.