Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – zalety zabiegu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzięki depilacji laserowej można na zawsze zapomnieć o odrastających włosach i regularnym procesie ich usuwania. Depilacje żyletkami czy woskiem nie tylko zajmują czas, ale również bywają po prostu bolesne. Bo kilku zabiegach depilacji laserowej skóra w danym miejscu będzie miękka i nieskazitelna. Jest to bardzo dobra i bezpieczna metoda przeznaczona dla osób, które borykają się z często odrastającymi włosami.

Informacje ogólne o depilacji laserowej

Cały zabieg depilacji laserowej jest bardzo szybki. Trwa zaledwie kilka maksymalnie kilkanaście minut i polega na naświetlaniu danego miejsca światłem lasera. Jego parametry są starannie dobierane na podstawie wcześniejszego wywiadu. Światło lasera dociera aż do barwnika skóry – melaniny, który odpowiednio się nagrzewa uszkadzając cebulki włosów. W takiej postaci nie będą mogły już dłużej regularnie produkować włosów, które znikną z danego miejsca na dobre!

Istnieje kilka reguł, które należy przestrzegać przed i po zabiegu. Nie powinny się na niego udawać osoby, które posiadają cukrzycę, mają choroby skóry takie jak atopowe zapalenie skóry, biorą leki fototoksyczne czy też są w ciąży. Jeżeli spełnia się ten warunek to można przystąpić do przygotowywania się do zabiegu. Przed wizytą nie należy poddawać skóry promieniom słonecznym czy też stosować mocnych peelingów. Krem z filtrem zdecydowanie pomoże. Ostatnią regułą przed zabiegiem jest zaprzestanie golenia się na okres około 4 tygodni. To wszystko aby nie wpłynąć na naturalny proces wzrostu cebulki włosa.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

Po przeprowadzonym zabiegu również nie powinno się poddawać promieniom słonecznym. Skóra powinna być myta w sposób delikatny mydłami hipoalergicznymi. Mocne tarcie szorstkimi ręcznikami również może być bolesne, dlatego poleca się delikatniejsze opcje.  

Depilacja laserowa Warszawa Mokotów

Warszawa to bardzo dobre miejsce na wybranie swojego salonu. Jest w niej dostępnych bardzo dużo sprawdzonych salonów z dobrymi opiniami – a właśnie takie salony powinny być wybierane. Dobry salon posiada doświadczonych pracowników i najwyższej jakości sprzęt.

Comments are closed.