Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Innowacje w kuchniach – garnki stalowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc zaopatrzyć nasza kuchnię w wysokiej jakości garnki i patelnie warto zwrócić uwagę na propozycje topowych producentów. Zestawy garnków są zróżnicowane – znajdziemy wśród nich komplety składające się z kilku lub kilku nastu elementów. Jakie garnki kuchenne wybrać, aby samo gotowanie czy smażenie było przyjemnością i nie zajmowało wiele czasu? Oto kilka propozycji!

Garnki stalowe dopasowane do potrzeb 

Dlaczego garnki stalowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych? Wynika to przede wszystkim z doskonałego stosunku jakości do ceny. Garnki stalowe tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, rdzą, wysokimi temperaturami, odkształcaniem. Nowoczesne garnki uzupełniono o elementy takie jak wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki, cedzaki. Doskonale przylegające pokrywki wykonane są ze szkła hartowanego. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odprowadzenie pary wodnej i zagęszczenie potrawy. 

Ciekawą innowacją są dyski umieszczone w dnach garnków stalowych. Ich obecność pozwala na lepsze i szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowanie potraw oraz oszczędność energii. Garnki tego typu możemy wykorzystywać we wszystkich typach kuchenek, również indukcyjnych. Zestawy garnków stalowych znajdziemy u topowych producentów. 

Smażenie pod kontrolą!

Smażone potrawy cenimy przez wzgląd na wyjątkowy smak i aromat, chrupkość. Aby jednak mieć pewność, że ich kaloryczność nie jest wysoka, warto zastosować patelnie z powłokami ceramicznymi. Nowoczesne patelnie posiadają kilka warstw, w tym warstwy minimalizujące ryzyko przywierania pokarmów do dna. Patelnie ceramiczne pozwolą na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Patelnie takie mogą być dodatkowo wyposażone w przykrywki. 

Comments are closed.

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/