Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jaki fotel bujany wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Olbrzymia ilość mebli ogrodowych sprawia, że często nie wiemy, na jaki komplet się zdecydować. Istnieją jednak „pewniaki”, które są wybierane pomimo zmiennej mody – jednym z nich jest fotel bujany ogrodowy. Czy taki meble sprawdzi się w naszej przestrzeni ogrodowej? Czy fotel bujany ogrodowy zmieni estetykę przestrzeni i podniesie jej walory?

Znajdź idealny fotel bujany ogrodowy!

Dlaczego właśnie fotel bujany ogrodowy jest dzisiaj uważany za jedno z najlepszych rozwiązań do ogrodu czy na taras? Z pewnością atutem jest design tego fotela oraz fakt, że pozwala on na… bujanie w obłokach! Fotel tego typu to faktycznie konstrukcja zawieszona w powietrzu – obszerny kokon wisi na stelażu aluminiowym, a jego wnętrze wypełnione jest wygodnymi poduszkami. Taki kokon skutecznie ochroni nas przed promieniami słonecznymi, ale też przed silnymi podmuchami wiatru. Kokon zawieszony jest w powietrzu, dzięki czemu możliwe stanie się subtelne bujanie, które uspokoi i poprawi humor. 

Jak skonstruowany jest fotel bujany ogrodowy? Podstawą jest aluminiowy stelaż malowany proszkowo – zastosowanie takiego materiału pozwoliło na wyeliminowanie problemu rdzy. Aluminiowy stelaż nie jest ciężki, przez co przenoszenie mebla z miejsca na miejsce nie jest problematyczne. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie chłonie brudu czy wilgoci, jest zabezpieczona przed promieniowaniem UV czy zmiennymi temperaturami. 

Inspiracje na taras z fotelem bujanym ogrodowym 

Jak stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe wykorzystując fotel bujany ogrodowy? Z pewnością dobrym rozwiązaniem będą klasyczne fotele i stolik kawowy lub tez zestawienie huśtawki z sofą narożną. Dodatkowo warto również pomyśleć o osłonie miejsca wypoczynkowego przed słońcem – pomoże nam w tym parasol ogrodowy. 

Comments are closed.