Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jasna łazienka – o czym należy pamiętać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jasna łazienka będzie wygodnym i funkcjonalnym pomieszczeniem, jeżeli tylko będziemy pamiętać o zachowaniu pewnych zasad. Łazienka to pomieszczenie, które staje się coraz bardziej reprezentacyjnym miejscem. Starajmy się więc o to, aby jej układ zaplanować w odpowiedni sposób.

Jasna łazienka – odległości

Niezależnie od tego, jaki metraż ma jasna łazienka pamiętajmy o zachowaniu odległości, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wygodą oraz komfortem. Pomiędzy urządzeniami sanitarnymi zawsze należy zachować odpowiednie odległości, dzięki czemu przykładowo – wyjście z wanny – nie będzie stanowiło dla nas większego problemu. Bidet potrzebuje 70x100cm miejsca. Sedes – 80×85 cm miejsca. Do tego dochodzi jeszcze umywalka, która potrzebuje ok. 60 x 90 cm wolnego miejsca dookoła siebie. W przypadku wanny potrzeba 70×100 cm wolnego miejsca, aby móc wygodnie z niej korzystać. Są to szacunkowe wartości, o których należy pamiętać.

Jasna łazienka i jej wyposażenie

Jasna łazienka stworzy przed nami jeden, poważny dylemat. Wanna czy prysznic? Jeżeli nasza łazienka jest naprawdę małych rozmiarów, to nawet nie ma się czemu sprzeciwiać i należy wybrać prysznic. Wstawiając wannę stracimy wiele cennego miejsca, które to możemy wykorzystać chociażby na postawienie pralki. W przypadku większej łazienki, stawiajmy na wannę lub też na…oba rozwiązania. Można postawić wannę i prysznic osobno lub też zdecydować się na rozwiązanie 2w1, które również pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ live url https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/