Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm

Pinterest LinkedIn Tumblr

Knifemaker jest swego rodzaju rzemieślnikiem, który dokłada największych starań, aby jego noże były perfekcyjnie wykonane – kształt, rozmiar, ostrość czy rękojeść. To najważniejsze punkty pozwalające na wykonanie idealnego noża. Jednak wszystko rozpoczyna się od nadanie mu kształtu. Do tego wykorzystuje się po prostu kawałek metalu, który należy oszlifować w pożądany sposób. Jednak nie jest to łatwe i robienie tego w prowizorycznych warunkach zazwyczaj nie kończy się dobrze. Na pomoc przychodzi Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm.

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – cenne i przydatne urządzenie

Precyzja w rzemieślnictwie jest bardzo ważna. Niestety nawet najbardziej wprawna ręka i sokole oko czasem nie jest w stanie wykonać pięknego szlifu. Aby zapewnić sobie pewność co do jakości wykonanej pracy warto użyć Jiga wspomagającego nakładanie szlifów 300mm.

Zbudowany jest z aluminiowego materiału, na którym znajduje się 80 otworów umożliwiających pewną stabilizację każdego, nawet najdłuższego noża do szlifowania. Dzięki niemu knifemaker może ustawić perfekcyjny kąt, który regulowany jest za pomocą pojedynczego pokrętła. Zapewnia to wysoki komfort, ale i bezpieczeństwo wielogodzinnej pracy szlifierskiej. 

Zobacz: Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – CraftPoint

Aluminium jest materiałem jedynym w swoim rodzaju. Z pewnością nie nadaje się do każdego urządzenia, ale akurat w tym przypadku jest niezastąpione. Aluminium bardzo sprawnie oddaje ciepło wytworzone podczas szlifowania do otoczenia dzięki czemu nożorób może szlifować przez wiele godzin bez robienia przerw! Inne materiały nie pozwoliłyby na taki komfort pracy zbytnio nagrzewając się.

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – specjalistyczna powierzchnia

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest wyposażony w dodatkową powierzchnię grafitową. Dzięki niej nóż może być gładko prowadzony bez żadnych nierówności co czyni szlifowanie jeszcze bardziej dokładnym procesem. Jig jest urządzeniem, które wystarczy użyć tylko raz, aby całkowicie się od niego uzależnić. 

Comments are closed.