Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kask do jazdy konnej – czy jest potrzebny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Wśród licznych sportów jazda konna staje się prawdziwym hitem ostatnich lat. Dawniej sport ten był zarezerwowany dla nielicznych. Dzisiaj stadniny i stajnie otwierają się na naukę młodych i nieco starszych, gdyż nie ma granic wiekowych do tego, aby rozpocząć swoją przygodę w siodle. Aby jednak czuć się w nim bezpiecznie warto zakupić odpowiedni kask do jazdy konnej. Jaki model wybrać?

Kask do jazdy konnej – znajdź idealny model

Przygotowując się do pierwszych lekcje nauki jazdy konnej musimy zaopatrzyć się w kask do jazdy konnej. Nowoczesne kaski znajdziemy u topowych producentów – kaski mogą różnić się profilowaniem, jak również kolorystyka czy zastosowanymi materiałami. Kask do jazdy konnej ma za zadanie chronić głowę jeźdźca podczas potencjalnego upadku – odpowiedni kask jest dobrany rozmiarem, nie uwiera i daje możliwość regulowania pasków pod szyją. Z czego tworzone są kaski? Współcześnie do produkcji kasków do jazdy konnej używa się wysokiej klasy materiałów syntetycznych, które zabezpieczone są przed ścieraniem, doskonale chronią głowę i zapewniają komfort podczas długich godzin jazdy. Kask do jazdy konnej posiada regulowane paski, które w trakcie jazdy powinny być zapięte pod szyją. Podczas kupna kasku warto przymierzyć kilka modeli, by wybrać produkt który idealnie leży na naszej głowie. 

Buty i spodnie jeździeckie

Kask do jazdy konnej to jeden z kilku charakterystycznych elementów stroju jeźdźca. Przygotowując się do jazd warto zadbać również o wygodne spodnie. Bryczesy jeździeckie są dedykowaną odzieżą dla jeźdźców – są wygodne, doskonale chronią skórę i zapewniają jej odpowiednią wentylację. Bryczesy tworzone są z tkanin zabezpieczonych przed ścieraniem, ich struktura zapewnia komfort i wygodę nawet podczas długich godzin w siodle. Uzupełnieniem stroju powinny być buty zakrywające kostki. 

Comments are closed.