Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnia w stylu loftowym – jak ją urządzić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia w stylu loftowym jest coraz częściej spotykana w polskich domach.. Czym cechuje się ten styl kuchenny? Warto się temu przyjrzeć. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która doskonale pasuje do osób, które szukają oryginalnych pomysłów do urządzenia swojego domu.

Otwarta przestrzeń

Kuchnia w stylu loftowym, czy też w stylu industrialnym (jak to mówią niektóre osoby), to otwarta przestrzeń inspirowana przemysłowymi rozwiązaniami. Jeżeli ktoś kojarzy wnętrza starych fabryk w amerykańskich miastach, to będzie doskonale wiedział z czym ma dokładnie do czynienia. Duża ilość osób urządzała sobie w takich właśnie wnętrzach mieszkania. Potem ten styl zaczął “wychodzić” z magazynów prosto do domów i mieszkań, gdzie stanowił niezwykle inspirującą propozycję. “Gołe” ściany, czerwone cegły, rury na wierzchu, beton – na pierwszy rzut oka wydawać się może, że mamy do czynienia z czymś, co jest niedokończone, ale jest to tylko taki przemyślany krok, tworzący bardzo ciekawy efekt wizualny.

Funkcjonalna kuchnia w stylu loftowym

Tego typu pomieszczenia są niezwykle funkcjonalne – o ile sami o to zadbamy. Nie można zapominać o tym, aby w takich pomieszczeniach znalazły się szafki kuchenne o odpowiednich wymiarach, które muszą zostać dopasowane do potrzeb użytkownika. Ważne są również blaty robocze, które muszą być wykonane z solidnych materiałów, odpornych na czynniki zewnętrzne, takie jak np. wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób będziemy bez problemu podchodzili do przygotowywania potraw w kuchni. 

Comments are closed.

https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz wiecje