Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – na czym polega?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie. Ostatnio bardzo dużą popularność zdobyła metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Sprawia ona, że manicure przykuwa uwagę i jest niesamowicie estetyczny.

Metoda hybrydowa – na czym polega?

Produkty, które używane są do manicure hybrydowego to połączenie właściwości żelu ze standardowymi, tradycyjnymi lakierami stosowanymi powszechnie. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci polega na wykonaniu manicure na zdrowej płytce za pomocą lakierów, które trzeba utwardzać w lampie UV. Dzięki temu, ten rodzaj manicure jest bardzo trwały i nie wiąże się z oczekiwaniem aż lakier wysuszy się. Po wyjęciu dłoni z lampy jest on bowiem całkiem suchy. Warto wspomnieć o tym, że metoda hybrydowa jest bardzo bezpieczna, a jedynym przeciwwskazaniem do wykonywania tego typu manicure jest uczulenie na składniki zawarte w lakierach do paznokci oraz choroby płytki paznokcia, które uniemożliwiają stosowanie lakierów. Popularność metoda hybrydowa zyskała dzięki świetnej trwałości i estetyczności. Poprawnie wykonany manicure utrzymuje się bowiem aż trzy tygodnie. Trwałość zależy oczywiście od stanu płytki paznokcia. W odróżnieniu od zwykłych lakierów, te hybrydowe cechują się brakiem zacieków po pomalowaniu i delikatnym połyskiem.

Rodzaje manicure – czym się różnią poszczególne typy?

Wyróżnić można kilka sposobów dbania o płytkę paznokcia, tak by cieszyć się zdrowymi i estetycznymi dłońmi. Najczęściej stosuje się manicure:

• hybrydowy,
• klasyczny,
• leczniczy.

Wspomniany wcześniej manicure hybrydowy różni się od tradycyjnego utwardzaniem lakieru w lampie UV, co wpływa na większą trwałość. Lakier utwardzony przez światło UV staje się bowiem odporny na zarysowania i odpryski oraz nie wybarwia się. Manicure klasyczny to jeden z podstawowych zabiegów, który pozwala na przygotowanie płytki paznokcia do dalszych działań. Polega na opiłowaniu paznokcia, tak by nadać mu odpowiedni kształt oraz na odsunięciu i wycięciu skórek, które są elementem często psującym estetyczny wygląd płytki. Manicure leczniczy natomiast to działania, które mają na celu usunięcie miejsc zmienionych chorobowo. Często aplikuje się na płytkę paznokcia lakiery lecznicze, które pomagają walczyć ze stanami zapalnymi.

Od czego zależy trwałość lakieru hybrydowego?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest zabiegiem trwałym, lecz prawdziwą gwarancją udanej stylizacji jest tak naprawdę mocna i zdrowa płytka. Kondycja paznokcia jest bowiem jednym z elementów mających wpływ na trwałość aplikacji. Oczywiście oprócz tego należy używać lakierów bardzo dobrej klasy, które będą wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Nie bez znaczenia pozostają także sekrety samej techniki wykonywania manicure hybrydowego. Trzeba wiedzieć, jak poprawnie opracować płytkę paznokcia, by lakier utrzymał się jak najdłużej. Oprócz tego ważny jest czas utwardzania w lampie oraz prawidłowa aplikacja lakierów. To wszystko składa się na efekt końcowy.

Przestrzeganie wszelkich zasad kosmetycznych i praca z produktami świetnej jakości pozwala cieszyć się udaną i trwałą stylizacją paznokci metodą hybrydową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.