Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Na co zwracać uwagę kupując bieliznę ciążową?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W trakcie ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia i wymaga specjalnego traktowania. Oznacza to nie tylko dbałość o dietę i odpowiedni poziom ruchy. Ważna jest też odpowiednia odzież, dzięki której przyszła mama będzie mogła komfortowo przejść przez ten szczególny czas. Dotyczy to też często niedocenianej bielizny ciążowej.

Czym różni się bielizna ciążowa?

Nadal wśród wielu kobiet pokutuje przekonanie, że taka bielizna jest brzydka i ma zwyczajnie zmieścić rosnące rozmiary ich ciał. To jednak nie jest prawda. Producenci także bielizny ciążowej zwracają coraz większą uwagę nie tylko na komfort przyszłych mam, ale także by zwyczajnie czuły się w ich produktach pięknie.

A bielizna ciążowa to nie tylko taka zmiana kroju staników, majtek czy rajstop, tak by nie uwierały wrażliwego ciała ciężarnej kobiety. To także często kroje, które pomagają podtrzymywać zarówno brzuch jak i biust, tak by odciążyć kręgosłup kobiety. A warto pamiętać o tym, że w trakcie ciąży rośnie nie tylko brzuch, bo w pierwszym trymestrze często bardziej rośną piersi przyszłej mamy.

Na zwracać uwagę kupując bieliznę?

Bielizna ciążowa ma być przede wszystkim wygodna, co nie oznacza, że nie ma się podobać. Jednak wszelkiego rodzaju koronki nie konieczne są dobrym rozwiązaniem na czas oczekiwania na dziecko. Oczywiście nikt, nie mówi o wykończeniach sprawiających, że bielizna będzie ładna. Zasadniczo jednak tego typu majtki czy staniki powinny być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej z bawełny lub bambusa.

Rozmiar bielizny powinien być dopasowany do aktualnych rozmiarów ciężarnej. Kobieta w tym czasie rośnie przede wszystkim w obrębie brzucha, a ubrania ciążowe, w tym bielizna są zwykle tak skrojone, by rosnąć razem z nią. W większości wypadków zatem kobieta może całą ciąże nosić ten sam rozmiar, co przed ciążą. Wyjątek stanowią staniki. Tu często do ostatnich tygodni ciąży mocno zmienia się rozmiar pod biustem. Do pewnego stopnia można sobie pomóc specjalnymi przedłużkami, ale często zwyczajnie trzeba zmienić stanik na większy.

Co może jeszcze mieć bielizna ciążowa?

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje jakie czasem ma bielizna sprzedawana dla ciężarnych. Przykładowo rajstopy ciążowe często są tak utkane by poprawiały krążenie, dzięki czemu opuchlizna, która często męczy przyszłe mamy, będzie mniej dotkliwa.

Kupując stanik ciążowy warto wybrać model, który nie tylko będzie wygodny, ale będzie też umożliwiał łatwe karmienie dziecka. Biust, ani obwód pod biustem wbrew pozorom nie wraca od razu po ciąży do normalnych rozmiarów, warto więc wybrać model który posłuży dłużej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.