Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Na czym dokładnie polega metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Można zaobserwować, że metoda hybrydowa zdobienia paznokci z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to bowiem doskonały sposób nie tylko na trwałe, ale również zadbane paznokcie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że panie bardzo często zaopatrują się w potrzebny sprzęt, by samodzielnie dokonać zdobienia.

Jakie akcesoria są potrzebne do wykonania manicure?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w podstawowy sprzęt, a także profesjonalne lakiery. Należy mieć świadomość, że w przypadku paznokci hybrydowych istotne znaczenie będzie miało ich stosunkowo szybkie utwardzenie za pomocą promieni ultrafioletowych. Trzeba zatem kupić lampę UV lub UV LED, która będzie emitowała ten rodzaj promieni.

Warto wiedzieć, że podstawowy zestaw do wykonania hybrydowych paznokci będzie zawierał bazę, top, lakier hybrydowy, odtłuszczacz, aceton, bloczek polerski, waciki bezpyłowe, pilniki czy cążki przeznaczone do obcinania skórek.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

W pierwszej kolejności należy przygotować płytkę. Trzeba nadać jej kształt, a także wyciąć skórki. Konieczne jest również usunięcie pozostałości po poprzedniej stylizacji. Następnie można bez problemu przejść do właściwej części robienia hybryd. Procedura powinna być rozpoczęta od zmatowienia płytki. Można tego dokonać przy pomocy bloczka polerskiego. Bardzo istotne znaczenie będzie miało także odtłuszczenie odpowiednim preparatem.

Jeżeli paznokcie będą już przygotowane w opisany sposób należy na płytkę bazę. Kolejnym etapem będzie utwardzenie w lampie. Należy pamiętać, aby procedura była wykonywana dokładnie i ostrożnie, gdyż baza wspomniana wcześniej baza będzie warunkowała miejsce, w którym zostanie rozlany lakier.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że liczba warstw lakieru będzie uzależniona od potrzeb kobiety. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci daje przedstawicielkom płci pięknej ogromną swobodę w tej kwestii. W zdecydowanej większości przypadków będą wystarczyły dwie warstwy, by zostało uzyskane stuprocentowe pokrycie.

Godny uwagi jest uwagi jest fakt, że dwie warstwy mogą nie wystarczyć w przypadku lakierów w kolorze czarnym i białym. Nie można zapomnieć, że poszczególne warstwy muszą być oddzielnie utwardzone. Należy mieć świadomość, że ostatnim etapem omawianej metody będzie nałożenie topu na utwardzone preparaty. Top w najprostszym możliwym ujęciu doprowadzi do spojenia się warstw, a także nabłyszczenia ich. Ponadto będzie miał bardzo duży wpływ na twardość całego efektu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

zobacz Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz