Ad
Ad
Ad
Biznes

Światowe standardy w przedsiębiorstwach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Współcześnie działające przedsiębiorstwa mogą otwierać się na to, co zapewnia rynek. Tym bardziej, jeśli mowa jest o międzynarodowych możliwościach. Wiele firm dąży do tego, aby móc wyjść ze swoją ofertą na rynek globalny, zapewniając tym samym dostęp do jeszcze lepszej jakości obsługi.

Norma iso 9001

Fakt, że dana firma chlubi się tym, iż posiada certyfikat iso 9001 oznacza tylko jedno – działanie zgodne ze światowymi standardami. Takimi dokumentami może pochwalić się nie tylko mała firma, która działa w podpoznańskim Suchym Lesie, w Brwinowie, czy Pruszczu Gdańskim. Iso 9001 mogą zdobyć także firmy, które działają w innych krajach: Hiszpanii, USA, Egipcie i wielu innych. Nie jest tu tylko i wyłącznie mowa o polskich firmach, ale również wielu innych, jakie są w stanie dzięki temu zwiększyć swoje zyski.

Czym jest certyfikat iso 9001?

Jest to dokument, który przyznawany jest firmom, jakie działają zgodnie z . Norma iso 9001 określa światowe zasady i wymogi, jakie powinny zostać wprowadzone do firmy – bez względu na jej rozmiar, czy też sektor w którym działa. Chyba śmiało można dojść do wniosku, że jest to ten dokument, który potwierdza, że dane przedsiębiorstwo jest w stanie nie tylko zrozumieć potrzeby klienta. Ono także jest w stanie odpowiedzieć na to, serwując produkty utrzymujące stałą jakość.

Co jest ważne?

Aby jednak certyfikat iso 9001 mógł zostać przyznany, potrzebne jest wykrycie błędów. Tych, które sprawiają, że organizacja nie działa w prawidłowy sposób. Jak tego dokonać? Potrzebny jest audyt iso 9001, który jest w stanie przeprowadzić m.in. DJB doradztwo. To właśnie wtedy będzie można stwierdzić, czy w danym przedsiębiorstwie działania skupiają się na ośmiu zmiennych, jakie są zgodne z iso 9001. Mowa tutaj dokładnie o:

  • zorientowaniu na klienta,
  • przywództwie,
  • zaangażowaniu w ludzi,
  • podejściu procesowym,
  • rzeczowym podejściu do podejmowania decyzji,
  • szukaniu wzajemnych korzyści dla organizacji i ich dostawców,
  • zarządzaniu w sposobie systemowym,
  • ciągłym doskonaleniu.

Niby mowa tutaj o tematach podstawowych. Tematach, które znane są w każdym przedsiębiorstwie. Chodzi tu jednak o to, aby pewne standardy przenieść klasę wyżej – nie tylko na poziom polski, ale również światowy. Czy się to uda? Pozostaje mieć nadzieję, że tak faktycznie będzie. W szczególności, że wiele przedsiębiorstw naprawdę dąży do tego, aby faktycznie certyfikat iso 9001 pozyskać dla siebie. 

 

 

Comments are closed.