Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Warzywa i owoce – podstawa codziennej diety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Warzywa i owoce to cenne źródła witamin, mikroelementów oraz soli mineralnych. Każdego dnia powinniśmy sięgać właśnie po takie składniki. Okres lata to najlepszy czas na to, aby warzywa zagościły na naszym stole – jest ich dużo, a dodatkowo ceny są niskie.

Warzywne dania nie tylko dla wegetarian

Dieta warzywna kojarzy nam się najczęściej z wegetarianami. Nie musimy jednak przechodzić na restrykcyjną dietę, aby cieszyć się smakiem sezonowych warzyw i owoców. Znajdziemy je przede wszystkim w lokalnych zieleniakach, ale też na placach czy targowiskach. Sprawdzą się one do przygotowania licznych dań. Jedną z ciekawszych propozycji na lato jest wegetariańska zupa z dyni i marchewki – to gęsty i pożywny krem, który zaskoczy smakiem i niebanalnym kolorem. Warzywa warto wykorzystać też w bezmięsnym leczo – to prawdziwy smak lata!

Jak w prawidłowy sposób przygotowywać warzywa?

Aby móc cieszyć się doskonałym smakiem warzyw, konieczne jest ich prawidłowe przygotowanie. Najlepszym sposobem okaże się gotowanie na parze, które pozwoli na obróbkę cieplną produktów, ale nie pozbawi ich wartości odżywczych oraz doskonałego smaku. Gotowanie na parze umożliwią nowoczesne komplety garnków stalowych, które mogą być uzupełniane o elementy takie jak sitka do gotowania na parze. Komplety garnków stalowych 18/10 są uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej kuchni – pozwolą one na realizowanie nawet najbardziej niebanalnych przepisów i cieszenie się doskonale przygotowanymi daniami. W przypadku garnków stalowych stosuje się wielowarstwowe dno, a jednym z jego elementów jest dysk aluminiowy. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnków. Dzięki dyskom nie tylko szybciej można przygotować ulubione dania, ale też znacząco ograniczyć użytkowanie energii.

 

 

Comments are closed.