Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Praktyczne porady

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia w każdym domu jest szczególnym pomieszczeniem. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, musi być dopracowana pod kątem estetycznym i praktycznym. Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Sprawdź nasze praktyczne porady!

Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną kuchnię

Zastanawiasz się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Pierwszym etapem remontu jest określenie kształtu zabudowy. W niewielkich pomieszczeniach optymalne będzie ułożenie szafek w jednej linii lub w kształt litery L. Aby nie przytłoczyć pomieszczenia, zrezygnuj z pełnej zabudowy górnej. Unikaj ciemnych kolorów i masywnych form. W małym wnętrzu lepiej sprawdzą się jasne barwy, minimalistyczne formy i połyskujące powierzchnie.

Osoby mające do dyspozycji rozległą przestrzeń mają znacznie szersze pole do popisu. W dużych, dobrze nasłonecznionych wnętrzach doskonale sprawdzą się meble ustawione w kształt litery U. Doskonałym sposobem na dodanie wnętrzu atrakcyjności jest wzbogacenie zabudowy o wyspę.

Jakość mebli

Meble kuchenne nieustannie mają kontakt z chlapiącym tłuszczem, wysoką temperaturą i wodą – czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich strukturę. Jeśli nie chcesz, żeby nowe szafki straciły swoją nienaganną kondycję po kilku miesiącach użytkowania, wybierz meble z wysokiej jakości materiałów, na przykład litego drewna albo płyty MDF zabezpieczonej folią.

Zabudowa na wymiar

Problematyczne skosy w kuchni umiejscowionej na poddaszu albo nietypowy układ z wnękami może utrudniać skompletowanie szafek. W takiej sytuacji warto zrezygnować ze standardowych mebli modułowych i oddać swoją kuchnię w ręce fachowców. Firmy zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar dokonają gruntownych pomiarów, zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania, zaprojektują zabudowę według indywidualnych wytycznych oraz zrealizują projekt. Nowe meble wykonane na specjalne zamówienie będą ściśle odpowiadać indywidualnym potrzebom.

Comments are closed.