Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaaranżować niebanalną kuchnię?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wykreowanie oryginalnej przestrzeni kuchennej nie jest dzisiaj trudne. Szeroki wybór kompletów meblowych pozwoli na wybranie kolekcji dopasowanej do gustu i potrzeb. Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów wymienia się kuchnie z długimi blatami, jak również kuchnie z wyspą!

Długi blat kuchenny – funkcjonalna przestrzeń!

Chcąc nadać kuchni jak najbardziej praktycznego charakteru, warto zastanowić się nad długim blatem – o ile oczywiście pomieszczenie na to pozwala. Długi blat będzie przede wszystkim przestrzenią roboczą, na której możliwe jest krojenie, rozpakowywanie zakupów, przygotowywanie szybkich posiłków. Blat kuchenny może posłużyć także jako funkcjonalny stół do podawania śniadań – by było to możliwe, konieczne są wyłącznie dwa lub trzy wygodne krzesła. Dzięki nim usiądziemy przy blacie i w spokoju napijemy się kawy czy herbaty, zjemy śniadanie.

Wyspa w kuchni – funkcjonalny dodatek

Dobrym pomysłem są także meble kuchenne z barkiem. Są to kolekcje w których znaleźć można praktyczne wyspy kuchenne. Wyspa świetnie sprawdzi się zarówno w średnich, jak i w dużych kuchniach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej pojemne wnętrze, w którym zmieszczą się liczne garnki, patelnie, przybory kuchenne, szafki cargo z przyprawami czy butelkami wody. Blat wyspy posłuży zarówno jako przestrzeń robocza, jak i miejsce do podawania posiłków. Wyspa stanie się punktem centralnym w kuchni i całkowicie zmieni odbiór takiej przestrzeni.

Jak jeszcze podnieść funkcjonalność kuchni?

Poza wyspą i blatem kuchennym dobrym rozwiązaniem okażą się wiszące regały otwarte, na których przechowywać można m.in. książki kucharskie. Otwarte szafki kuchenne zmienią odbiór kuchni, nadadzą jej nowoczesności i pozwolą na znalezienie dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Comments are closed.