Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Biały parasol tarasowy – skuteczny sposób na cień!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odpoczynek na tarasie przy domu to świetna forma relaksu. Z takiego tarasu możemy korzystać, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Podstawą na tarasie są wygodne meble, ale też elementy podnoszące nasz komfort. Jednym z nich może być biały parasol tarasowy. Jak zaprojektowany jest taki parasol? Czy jest obsługa jest trudna?

Funkcjonalny biały parasol tarasowy

Nowoczesne parasole ogrodowe pełnią dwie ważne funkcje. Przede wszystkim skutecznie chronią one przed słońcem i zapewniają cień – to bardzo ważne podczas letniego wypoczynku. Drugą kwestią jest ich wygląd oraz to, w jaki sposób wpływają na otoczenie, podnosząc estetykę. Projektanci dokładają wszelkich starań, by nowoczesne parasole wpisywały się w trendy i cieszyły oczy. Jak projektowany jest biały parasol tarasowy? Parasole tworzone są z trwałych materiałów – główna oś parasola to aluminium, które zabezpieczone jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Czaszę tworzy tkanina techniczna, która dodatkowo pokryta jest warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza skutecznie chroni zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed niespodziewanym deszczem. Nie bez znaczenia są również zastosowane technologie. Biały parasol tarasowy posiada wiele punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Czasza odchylana jest w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu, oś parasola może obracać się wokół własnej osi.

Biały parasol tarasowy – jak skutecznie go chronić

W czasie jesieni i zimy biały parasol tarasowy powinien być odpowiednio zabezpieczony. Najlepszy okaże się dedykowany pokrowiec ogrodowy, który ochroni parasol przed osiadaniem kurzu, ale też kondensacją wilgoci. Regularnie stosowane pokrowce ogrodowe pozwolą na zachowanie wspaniałego wyglądu parasola, dzięki czemu przedłużymy jego żywotność.

 

 

Comments are closed.