Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ogrzewacz tarasowy – sposób na przedłużenie lata!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odpoczynek na przydomowym tarasie czy w ogrodzie to najlepszy sposób na relaks po długim dniu w pracy. W czasie wiosny i lata warto wykorzystywać tę przestrzeń jak najczęściej. Chcąc zagwarantować bliskim wygodę i komfort, warto postawić nie tylko na wygodne meble, ale i dodatki. Ogrzewacz tarasowy jest obecnie jednym z najczęściej kupowanych elementów wyposażenia tarasu czy ogrodu.

Czym jest ogrzewacz tarasowy i jak działa?

Ogrzewacze tarasowe kojarzony przede wszystkim z ogródków restauracyjnych – ich zadaniem jest zapewnianie komfortu termicznego gościom, którzy zdecydowali się na odpoczynek właśnie na świeżym powietrzu. Współcześnie ogrzewacz tarasowy możemy wykorzystać we własnym ogrodzie czy na tarasie – urządzenia takie znaleźć można m.in. na stronie vulkan.com.pl. Jak działają promienniki gazowe? Są one zasilane gazem pochodzącym z butli – butla ukryta jest wewnątrz urządzenia, dzięki czemu nie wpływa na odbiór estetyczny przestrzeni. Urządzenie posiada regulację wysokości płomienia, co pozwala też na regulację pracy urządzenia. Oferowane dzisiaj ogrzewacze tarasowe odznaczają się wysoką efektywnością grzewczą, mogą również być uzupełnione o funkcję dopalania spalin. Urządzenie takie emituje ciepło w promieniu nawet do 5 metrów, co pozwala na zagwarantowanie przyjemnej temperatury nawet podczas chłodniejszych dni. Ogrzewacz tarasowy pozwoli cieszyć się latem dłużej i korzystać z pięknej aury, pomimo niskiej temperatury.

Jak chronić ogrzewacz tarasowy?

Warto pamiętać, by ogrzewacz tarasowy był odpowiednio chroniony w czasie, w którym nie jest użytkowany. Warto umieścić go w miejscu osłoniętym przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi, np. pod dachem tarasu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowca dedykowanego pod to urządzenie. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, które skutecznie chronią zarówno przed osiadaniem kurzu, jak i kondensacją wilgoci na powierzchni urządzenia.

Comments are closed.