Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak sprawdzić wyposażenie po VIN?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupując używany samochód, musimy mieć się na baczności. Nierzadko zdarza się, że sprzedający zataja przed potencjalnym kupcem niektóre informacje, aby podnieść wartość pojazdu. Nie musisz wierzyć zbywcy na słowo – możesz wygodnie zweryfikować wyposażenie po VIN, czyli unikalnym numerze przypisanym do danego pojazdu. Jak to zrobić? Sprawdź!

Czym jest numer VIN?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) zdefiniować można jako numer identyfikacyjny pojazdu nadawany każdemu samochodowi przez producenta. Numer, podobnie jak PESEL, jest niepowtarzalny. W Polsce często określany jest numerem nadwozia. Składa się z 17 cyfr i liter, jednak najbardziej kluczowe jest ostatnich 8 znaków. Mówią one o ważnych parametrach: roku produkcji auta,  fabryce, w której zostało ono stworzone, modelu i rodzaju silnika oraz innych elementów, w które auto zostało wyposażone fabrycznie. Zanim kupisz samochód, poproś sprzedawcę o podanie numeru. Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie sprawdzić, jakie rozwiązania techniczne zostały zastosowane  w wozie, którym się interesujesz. Numer znajduje się na małej tabliczce przymocowanej najczęściej do silnika, nadwozia, przedniej szyby albo przy fotelu kierowcy oraz w dowodzie rejestracyjnym.

Sprawdzamy wyposażenie po VIN

Jak sprawdzić wyposażenie po VIN? Procedura jest zaskakująco prosta! Aby poznać szczegółowe dane dotyczące konkretnego samochodu, wystarczy wejść na stronę internetową historiapojazdu.gov.pl, która pozwala na weryfikację informacji z systemu baz Centralnej Ewidencji Pojazdów. Aby uzyskać pełne informacje, konieczne jest uzyskanie od właściciela pojazdu jeszcze jednej danej: daty pierwszej rejestracji auta.

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz Taboret industrialny stołek w stylu loft