Ad
Ad
Ad
Biznes

Podstawa do znaków drogowych, czyli jak zapewnić kierowcom bezpieczeństwo

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy element znajdujący się na drodze musi być odpowiednio zamocowany. Do stabilizacji znaków pionowych, szczególnie ustawionych na jezdni tymczasowo, używane są specjalne bazy. Czy nowoczesna podstawa do znaków drogowych różni się od niegdyś stosowanych obciążeń z piasku albo betonu? Kiedy najczęściej jest ona stosowana? Sprawdź!

Niezawodna podstawa do znaków drogowych – zastosowanie

Podstawa do znaków drogowych przeznaczona jest do stabilizacji oznaczeń pionowych będących częścią stałej albo tymczasowej organizacji ruchu. Dzięki podstawom znaki, tablice informacyjne, słupki, pachołki, wahadłowa sygnalizacja czy barierki nie zmieniają swojego miejsca, są stabilne nawet podczas bardzo wietrznej pogody, zapobiegają przekręcaniu znaku. Odpowiednio ustabilizowany znak jest czytelny dla każdego kierowcy.

Zarządcy dróg odpowiedzialni za dany odcinek oraz firmy zajmujące się remontami nawierzchni nie korzystają już z prowizorycznych obciążeń. Znacznie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zabezpieczanie znaków pionowych specjalistycznymi bazami. Największą popularnością cieszą się podstawy polskiego producenta wykonywane z materiału odzyskanego w procesie recyklingu. Podstawy wyprodukowane z ekologicznego PCV są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury i woda. Nie pękają i nie odkształcają się, jeśli najedzie na nie pojazd.

Uniwersalne rozwiązania

Ogromną zaletą nowoczesnych baz pod znaki drogowe jest ich uniwersalność. Bazy dostępne są w dwóch wariantach różniących się wymiarami i wagą. Każda z nich wyposażona jest w uniwersalne otwory montażowe kompatybilne z większością standardowych znaków i tablic. Podstawy używane są między innymi do:

  • wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • wyznaczania toru jazdy;
  • zabezpieczania przestrzeni eventowych i placów budowy przy pomocy ogrodzenia ażurowego;
  • podtrzymania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych;
  • rozdzielania pasów.

Pojedyncze podstawy mogą być łączone w większe platformy o dużej stabilności. Poszczególne elementy łączone są modułowo, bez specjalistycznych narzędzi. Można układać je jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i składowanie.

Comments are closed.

https://motulinka.com/kp/spiworki/spiworki-do-wozka-spacerowki-gondoli/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/