Ad
Ad
Ad
Biznes

Rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce – krok po kroku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Myśląc o emigracji zarobkowej, warto rozważyć pracę u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy to kraj, który chętnie zatrudnia wykwalifikowanych imigrantów, dając im możliwość nie tylko zarobkowania, ale też godnego życia. Nie powinno więc dziwić, dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Niemiec do pracy. Warto jednak pamiętać, że czeka ich rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce!

Jak wygląda rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce?

Praca w Niemczech dla wielu osób jawi się jako świetna alternatywa dla polskiego rynku pracy. U naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy zarówno pracę na pełen etat, jak i ogłoszenia sezonowe. To świetne rozwiązanie dla osób szukających swojego miejsca na stałe, jak i np. studentów, którzy w przerwie wakacyjnej chcą podreperować własny budżet. Warto pamiętać, że praca w Niemczech będzie wymagała odpowiedniego rozliczenia się z fiskusem. Aby możliwe było legalne podjęcie pracy w Niemczech, konieczne jest wyrobienie Steuernummer, czyli numeru identyfikacji podatkowej. Dla urzędu podatkowego to podstawowa informacja o nas i o tym, co robimy w Niemczech. By rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce było możliwe, konieczne jest zebranie wszelkich dokumentów, które w czasie pracy otrzymywaliśmy, np. od pracodawcy. Warto pamiętać, że podejmując pracę w Niemczech możemy skorzystać z licznych programów socjalnych, jak np. dodatkowych pieniędzy na uczące się dzieci.

Rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce – pomoc z zewnątrz

Jeśli rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce nas przeraża, warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura podatkowego. Biuro takie musi specjalizować się w rozliczeniach podatku z zagranicy. Dzięki fachowej pomocy uda się nie tylko wypełnić obowiązek podatkowy, ale też odzyskać nadpłacony podatek.

Comments are closed.