Ad
Ad
Ad
Biznes

Dofinansowanie do kursów języka angielskiego dla firm

Pinterest LinkedIn Tumblr

W obecnych czasach język angielski jest jednym z podstawowych języków używanych w firmach. Wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie opłacić wszystkim pracownikom kursów doszkalających, dlatego istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania kursów językowych.

Angielski dla firm z dofinansowaniem – jak je pozyskać

Dofinansowanie pozyskać można z różnych źródeł i jest ono przeznaczone zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm. Najpopularniejszym sposobem na dofinansowanie jest pozyskanie środków z Unii Europejskiej. Aby angielski dla firm z dofinansowaniem mógł być zrealizowany z tych środków, przedsiębiorstwo musi spełniać odpowiednie kryteria. Pomysł projektu musi być jasny i przedstawiać musi realne korzyści dla przedsiębiorstwa płynące z odbycia kursu. Projekt musi być dokładnie zaplanowany w formie biznesplanu i powinien zawierać dokładne informacje o wysokości potrzebnych funduszy na jego realizację. Kolejnym sposobem na pozyskanie środków na kurs jest zwrócenie się o pomoc do samorządu. Najczęściej samorządy dofinansowują projekty, które pozytywnie wpłyną na lokalne potrzeby oraz rozwód danego terytorium. Środki pozyskane z samorządu często nie pokrywają całej wysokości dofinansowania. Innym rozwiązaniem na przeprowadzenie kursu angielskiego dla firm z dofinansowaniem jest skorzystanie ze środków pochodzących od państwa. Trzeba jednak pamiętać, że taka pomoc jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wysokość pomocy finansowej uzależniona jest od wielkości i rodzaju projektu, którego dofinansowanie dotyczy.

Procedury pozyskania dofinansowania na kurs języka angielskiego dla firm

W celu ubiegania się o dofinansowanie na kurs językowy dla przedsiębiorstw należy złożyć wniosek w Urzędzie Marszałkowskim lub udać się do administracji publicznej prowincji, w której znajduje się dane przedsiębiorstwo. Wniosek do pobrania znajduje się na stronie wojewody lub stronie Urzędu Marszałkowskiego. Do wniosku należy dołączyć projekt kursu oraz jego kosztorys. Należy pamiętać, że dofinansowanie nie zawsze może zostać przyznane ze względów na obawy, że projekt nie pozwoli osiągnąć zamierzonych celów lub może być ono mniejsze i pokrywać tylko część kosztów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Angielski dla firm z dofinansowaniem.

Comments are closed.