Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Płyn do prania dla noworodka – czym powinien cechować się dobry produkt?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Kompletowanie dziecięcej wyprawki to duże przeżycie emocjonalne dla wszystkich przyszłych rodziców. Podejmują oni zatem liczne decyzje dotyczące wyboru komfortowego wózka, łóżeczka czy materaca. Ponadto, wybierają oni pierwsze ubranka, pościel, kocyk oraz zabawki. Ponadto, mając na uwadze wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę malucha wybierają oni również delikatne kosmetyki, takie jak choćby pierwszy szampon, balsam czy oliwkę. Wśród tylu niezbędnych przedmiotów warto wspomnieć o jeszcze jednym elemencie, który zdecydowanie wpływa na kondycje skóry dziecka oraz występowanie ewentualnych podrażnień. Jest to płyn do prania dla noworodka.      

Płyn do prania dla noworodka

Wielu przyszłych rodziców zmaga się z dylematem czy powinni oni stosować specjalistyczny płyn do prania dla noworodka. A może lepiej wybrać tradycyjny proszek. Otóż, należy zdecydowanie podkreślić, że wszystkie elementy dziecięcej wyprawki powinny być przed ich pierwszym użyciem w miarę możliwości wyprane w specjalistycznym produkcie do prania. Ma to na celu usunięcie ewentualnych zabrudzeń, w tym kurzu, a nawet potencjalnie groźnych patogenów chorobotwórczych. W tym celu nie powinien być stosowany typowy proszek lub płyn do prania, ponieważ preparaty te cechują się zazwyczaj wysoką zawartością substancji zapachowych czy wybielających. Skład proszków i płynów do prania dla noworodków jest inny i tak dobierany, aby ryzyko występowania podrażnień było ograniczone do minimum.     

Proszek czy płyn do prania dla noworodka?

Odpowiedź na pytanie dotyczące tego: czy podczas prania ubrań małego dziecka należy stosować proszek czy płyn do prania nie jest jednoznaczna i w dużym stopniu zależy od preferencji rodziców. Należy jednak zaznaczyć, że niezależnie od tego czy stosowany jest płyn czy proszek, produkt ten powinien być zawsze skutecznie wypłukiwany ze struktury tkanin. W tym celu zaleca się stosowanie dodatkowego programu pralki z opcją płukania oraz odpowiednie dozowanie produktu. Podczas prania ręcznego zazwyczaj wybierany jest płyn do prania dla noworodka, ponieważ w tym przypadku nie tworzą się na powierzchni tkanin drobne grudki, które są trudne do wypłukania. 

Cechy dobrego płynu do prania dla noworodka

Dobre i polecane płyny do prania dla noworodka cechują się prostym składem oraz ograniczeniem ilości substancji, które mogłyby spowodować podrażnienie skóry, w tym: substancji zapachowych, fosforanów czy związków wybielających. Płyny powinny również posiadać pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz być badane dermatologicznie. Tego typu wysokogatunkowe produkty mogą być stosowne od urodzenia, aż do ukończenia przez dziecko trzeciego roku życia.

Zobacz także https://xlblog.pl

Comments are closed.