Ad
Ad
Ad
Turystyka

Świnoujście – atrakcyjny urlop nie tylko latem!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Polskie morze ma dla nas szereg atrakcji nie tylko latem, w pełni sezonu turystycznego, ale jest też świetnym kierunkiem, który możemy obrać w pozostałe, nie mniej zachwycające pory roku. A jednym z miast, które tętni życiem niezależnie od czasu, w jakim się do niego wybierzemy, jest właśnie Świnoujście.

Potrzebujesz wypoczynku? Wybierz Świnoujście!

Świnoujście to miasto położone nad morzem, można nawet powiedzieć, że leży na samym Bałtyku, gdyż rozlokowane jest na trzech dużych i aż 44 małych wyspach, co już czyni je miejscem wartym odwiedzenia. W sezonie letnim największą atrakcją są wygodne, dobrze przystosowane do przyjmowania dużej ilości turystów, piaszczyste plaże oraz płytkie i bardzo ciepłe (jak na Bałtyk) wody przy brzegu. Przez cały rok można natomiast korzystać ze ścieżek pieszych i rowerowych, uzdrowisk czy licznych atrakcji turystycznych, które będą prawdziwą gratką dla miłośników historii. Warto zaznaczyć, że w mieście jakim jest Świnoujście noclegi blisko morza, szczególnie poza sezonem letnim, możemy znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Czym jeszcze może zachwycić miasto u ujścia rzeki Świny?

Oprócz niezwykłego położenia, zadbanych plaż i świetnie rozbudowanej infrastruktury turystycznej, Świnoujście zachwyca odwiedzających piękną zabudową, ciekawostkami historycznymi i serdecznością stałych mieszkańców miasta. Odkryte pod koniec XIX wieku złoża solanki i borowiny, sprawiają, że wizyta w tym mieście może być nie tylko wypoczynkiem dla ducha, ale również regeneracją dla ciała, szczególnie jeśli do walorów uzdrowiskowych dodamy jod znajdujący się w nadmorskim powietrzu.Dla osób z zacięciem historycznym, punktem obowiązkowym będzie zwiedzenie zespołu fortów twierdzy Świnoujście, basenu U-bootów czy muzeum Rybołówstwa Morskiego. Miasto posiada także zabytkową latarnię morską i port.

Baza noclegowa Świnoujścia

Jak wspomniano już wcześniej, infrastruktura turystyczna, w tym baza noclegowa, jest tutaj bardzo rozbudowana i przyjazna dla odwiedzających. Noclegi w Świnoujściu charakteryzują się sporą różnorodnością, znajdziemy tu duże, nowoczesne hotele, tradycyjne pensjonaty, domki, motele, a także pokoje, apartamenty czy mieszkania na wynajem. W mieście takim jak Świnoujście noclegi blisko morza to prawdziwy rarytas, a liczne restauracje, kawiarenki i bary w dzielnicach przybrzeżnych z całą pewnością zaspokoją potrzeby i wymagania turystów w każdej grupie wiekowej. Dlatego warto zadbać o wyszukanie noclegów nad morzem odpowiednio wcześniej, by mieć łatwy dostęp do wszelkich atrakcji, bez konieczności poruszania się samochodem, co oszczędzi nam nie tylko kosztów wydawanych na parkingi, ale bardzo często również nerwów!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Świnoujście noclegi blisko morza.

Comments are closed.