Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zatrudnienie za granicą – co musimy wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając nowych form kariery zawodowej dla siebie coraz częściej myśli o tym, aby wyjechać z kraju i podjąć zatrudnienie w zagranicznych firmach. Faktem jest, że w krajach takich jak Niemcy poszukiwani są specjaliści z dziedzin takich jak automatyka przemysłowa czy samochodowa. Na jakie warunki pracy możemy liczyć zmieniając pracę na zagraniczne stanowisko?

Lepsze warunki pracy, lepsza pensja

Nie ma wątpliwości, że tym, co przyciąga nas najbardziej do zagranicznych miejsc pracy są zarobki. Szacuje się, że na zachód od Polski na analogicznych stanowiskach możemy zarobić nawet trzykrotnie więcej. Wzrost zarobków przekłada się nie tylko na lepszą motywację, ale przede wszystkim na polepszenie jakości życia. Praca za granicą to również możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych – liczni pracodawcy dają nam możliwość uczestnictwa w kursach czy szkoleniach. Praca za granicą to również możliwość szkolenia naszej znajomości języka obcego. Zazwyczaj nie ma potrzeby szybkiego przyswajania słownictwa w języku docelowym kraju, gdyż zespoły międzynarodowe porozumiewają się po angielsku. 

Jak poradzić sobie z przeprowadzką?

Przeprowadzka za granicę w celu zmiany pracy może zając nam nieco czasu – konieczne jest znalezienie lokum dla nas i naszych bliskich, załatwienie sprawia związanych z mediami czy z ubezpieczeniem zdrowotnym. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce? Kwestie podatkowe dla imigrantów są jasno sprecyzowane – w biurach podatkowych znajdziemy odpowiedzi na nasze pytania. Istotne jest, aby posiadać wszelkie dokumenty pozwalające na coroczne rozliczenie się z lokalnym fiskusem i terminowe złożenie deklaracji. Obecnie deklaracje możemy składać osobiście we wskazanych urzędach lub też przesyłać je przy pomocy Internetu. 

Comments are closed.