Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Lakierowane i fornirowane fronty kuchenne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jakie fronty kuchenne należy wybrać, jeżeli do wyboru mamy tyle propozycji? Trzeba przyznać, że producenci dosłownie stają na głowie, aby zaoferować swoim klientom coś naprawdę ciekawego, estetycznego, co na ogół będzie im służyć przez wiele lat.

Fornirowane fronty kuchenne

Wśród tak bogatej oferty można znaleźć meble, które mają fornirowane fronty. Czy będzie to dobry wybór? Czym tak naprawdę są fronty fornirowane? Jest to płyta MDF lub płyta wiórowa pokryta fornirem. Sam fornir to cienka warstwa naturalnego drewna, która m.in. w piękny sposób potrafi oddać strukturę drewna. Wiele osób docenia te wykończenia, ponieważ takie meble z takimi frontami można otrzymać w macie, w połysku lub w oleju. Wiele osób decyduje się na takie fronty fornirowane, ponieważ w swojej strukturze przypominają one drewno, ale są one od nich zdecydowanie tańsze. Przy czym należy być świadomym tego, że kolorystyka jest w tym względzie mocno ograniczona, więc ludzie i tak wolą skorzystać z innych propozycji.

Lakierowana płyta MDF

Jeżeli chodzi o lakierowane fronty kuchenne, to mamy do czynienia z płytą MDF, która pokryta jest lakierem (jak sama nazwa wskazuje). Producenci dają możliwość wyboru koloru lakieru swoim klientom. Meble z takimi frontami mogą być wykończone w macie, w połysku, a nawet w półmacie. System RAL lub NCS oferuje ogromne możliwości kolorystyczne. Ich minusem jest to, że kolor po upływie lat może płowieć. Do tego, wystarczy jeden nieostrożny ruch, a fronty mogą zostać w łatwy sposób zarysowane. 

Comments are closed.

Hoker do kuchni z oparciem https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/